Moře, hory nebo město? Vyberte si ten správný hotel podle lokality

Publikováno: 17. 12. 2016

Při hledání ubytování nevybírejte jenom podle ceny nebo služeb, které hotel nabízí, ale také podle lokality, ve které se nachází. Podle toho, jestli jedete k moři, na hory nebo do města, byste měli zohlednit aspekty, jež by měl váš hotel mít. Může vám sice stačit i pouhý fakt, že máte kde složit na noc hlavu, ale proč si to pořádně neužít, když už na té dovolené přeci jen jste, no ne?

Dopřejte si perfektní ubytování podle místa pobytu, tedy ať vám všechno leží u nohou.

Jedeme k moři

Vlastně nehraje zase až takovou roli jestli jedete opravdu k moři nebo na nějakou přehradu v České republice, tak jako tak pro vás bude nejdůležitější vzdálenost od vody.

U moře jsou hotely na pobřeží výrazně dražší, než ty, od kterých musíte jet městskou hromadnou nebo si vyjít i o nějakou chvilku dřív. S tím určitě počítejte, ale faktem je, že to stojí za to. Obzvlášť, pokud jste si za cílovou destinaci vybrali místo, kde nic moc dalšího v dosahu není a tedy cachtání se v moři a opalování se na pláži bude tvořit většinu náplně vašeho dne na dovolené.

Hurá na hory

Pokud nejste vyložené „mořský“ typ a raději místo horkého písku byste rádi k chladivému sněhu, vyrazte na dovolenou do hor. Lyžovat nebo bobovat tu sice nebudete, ale túry a příroda vás určitě zvládnout dostatečně potěšit. Na horách můžete volit mezi hotely, které jsou pod úpatím, a tedy jsou blízko města a je z nich snazší dostupnost do okolí a k dalším službám, nebo z hotelů, které jsou výše položené, a už samotný výšlap k nim není zrovna pro astmatiky.

Tak jako tak se vám ale bude naskýtat nádherný výhled do krajiny a navíc mimo sezónu vás horské hotely vyjdou výrazně levněji. Doporučit můžeme například Hotel Strání.

Město jako na dlani

Některá města jsou natolik nádherná sama o sobě, že si určitě vystačíte jenom s nimi. Ve městě můžete navštívit různá muzea, prohlédnout si památky nebo se zúčastnit nějaké kulturní akce během roku. I takový typ dovolené byste si měli promyslet. Hotely přímo v centru vám nabídnou mnohem větší pohodlí ohledně dostupnosti a také budou mít jistě v repertoáru mnohem více služeb pro váš komfort.

Na druhou stranu se v případě ubytování v takovém zařízení slušně plácnete přes kapsu. Což, pokud nemáte zrovna v plánu, můžete vyřešit rezervací hotelu na okraji města a s dobrou dostupností do centra. Určitě si ale předtím nezapomeňte zjistit, v jaké čtvrti se hotel nachází, abyste potom nebyli nemile překvapeni nevstřícným prostředím nebo zapadlými a nebezpečnými uličkami.