Hotel pro vašeho čtyřnohého miláčka

Publikováno: 02. 11. 2016

Jedete na dovolenou, ale nemá se vám kdo postarat o psa, kočku nebo jiného mazlíka? Tak mu dopřejte relax v podobě hotelu uzpůsobeném přímo pro něj. Nejenže nebudete muset upravovat své dovolenkové plány podle svého zvířátka, ale zároveň budete mít jistotu, že o něho bude dobře postaráno. Hotely pro psy, kočky či jiná zvířata jsou v České republice docela běžná, určitě tedy nebudete mít problém je někde umístit. Podívejte se, jaké služby takové hotely nabízejí, a nebojte se svěřit jim svého drahouška do jejich profesionálních rukou.

Pejskové hotely

Je jedno, jestli máte doma psa velikosti mrakodrapu nebo domku pro trpaslíky, ve psím hotelu mu věnují všechnu péči, kterou potřebuje. Většina takových psích hotelů nabízí prostředí bez kotců, kde se psi mohou pohybovat volně, samozřejmě pod dohledem zkušeného člověka. Součástí bývá i velký venkovní výběh, kde se mohou psi proběhnout, když je venku hezky. Svou dovolenou nemusíte přesouvat ani v případě, že se vaše fenka hárá, v některých psích hotelech pro takové případy mají určenou oddělenou místnost. Podobně také pro štěňátka.

Samozřejmostí jsou hračky pro psy a několik druhů krmiva, pokud je váš pes ale příliš velký gurmán, vezměte mu jídlo z domu. Zatímco vy si budete užívat na dovolené, i váš pejsek může mít svůj program a až se vrátíte, bude na vás čekat vykoupaný, se zastřiženými drápky a módním sestřihem srsti. Psí hotely přistupují ke psům individuálně, není tedy problém ani podávat léky. V dosahu je navíc vždy veterinář, který se v případě potřeby o vše postará.

Hotel pro kočičí kamarády

I pro kočky jsou specializované hotely, které jsou uzpůsobené jejich potřebám. Zde se hledí i na rozmanité povahy koček, takže se nemusíte obávat, že by se vaše Míca, která se bojí ostatních koček, měla špatně. Každá kočka má svůj vlastní pokojíček s tím, že se pokud je zvídavá a kamarádská, může se pohybovat po hotelu a hrát si s ostatními kočkami. Samozřejmostí je velká výbava, co se týče prolézaček, škrabadel, různých šidítek a pelíšků. I jídlo pro kočky nabízí pestrý výběr, určitě si ale můžete přivézt z domu to, na které je vaše kočka zvyklá.

V některých hotelech se vaše kočka dočká i lázeňských služeb či podávání bylinek pro zklidnění zažívání a stresu při změně prostředí. Výhodou je i velký venkovní výběh se stromem a prolézačkami či kočičími domky, kde si mohou kočky hrát s ostatními jedinci.

Hotely pro další zvířátka

Na dovolenou můžete samozřejmě odjet i v případě, že doma máte králíčka, želvu, činčilu, fretku, křečka, potkana, tarantuli, myšku nebo jakékoliv jiné zvíře. I o takové se vám v hotelech dobře postarají, vždy s výbavou pro daný typ zvířátka a jeho individuální potřeby.